SONDY A CÍVKY IBG

Pro kontrolu struktury nabízíme průchozí kruhové cívky až do rozměru 300 mm. V případě obdélníkových cívek vyrábíme vnitřní / vnější rozměry na přání zákazníka, vhodné pro jejich zkoušený výrobek. Pro speciální aplikace vyrábíme cívky pro vniřní povrchy a nově C-cívky optimalizované pro dynamické zkoušení.

 Katalogový list cívek

SYSTÉMY ROTAČNÍ HLAVY PRO KONTROLU PRASKLINeddyscan H s přídavnou mechanikou na kontrolu cylindrických válců


eddyscan H s přídavnou mechanikou na kontrolu cylindrických válců

Na kontrolu prasklin u cylindrických částí se již mnoho let používá metoda vířivých proudů. Důvodem je 100% nedestruktivní zkoušení v automatickém provozu. Díky provedení rotačního systému se výrazně zvedá produktivita takové kontroly. U zkoušení za pomoci vířivých proudů potřebujeme dosáhnout pohybu mezi zkoušeným dílem a sondou na kontrolu prasklin. Prasklina nebo pór je citlivou sondou precizně detekována. Sonda přenese tento signál do přístroje, kde je poté vyhodnocen. U rotačně symetrických dílů rotuje sonda okolo obrobku a skenuje 100% jeho povrchu. Přednosti této metody jsou ve flexibilitě možnosti využití. Jedná se o relativně jednoduchou mechanikueddyscan F v poloautomatické mechanice na kontrolu cylindrických válců

Jinou možností je u stacionárně ukotvené sondy rotovat obrobkem. Geometrická flexibilita přináší velké přednosti především u času cyklu. Odpovídající zařízení mohou bez problémů pracovat v taktu výrobní linky, neboť výše prezentovaná sonda pracuje v režimu 3000ot./min a více. Zde nabízíme provedení s rotační hlavou. To znamená, že sonda je integrována do rotujícího kotouče, který je upevněn na rotoru. Odpovídající signály jsou pak přenášeny vhodným transformátorem do srdce celé technologie z rotoru do vyhodnocovací jednotky.

Rotační hlava se používá tam, kde se jedná o zkoušení rotačně symetrických dílů např. ložiskové válce, pístní tyče, pístní čepy, tedy v případě, kde je nutno skenovat vady na vnějším průměru povrchu. Dále možno použít pro skenování povrchu válce (volného nebo již integrovaného do motoru) a všechny ostatní typy otvorů, na kterých se musí zkontrolovat vnitřní průměr na praskliny.


eddyscan F v poloautomatické mechanice na kontrolu cylindrických válcůeddyscan H30 s otevřeným předním krytem. Výhodou je nastavitelná vnitřní vložka se sondami.


eddyscan H30 s otevřeným předním krytem. Výhodou je nastavitelná vnitřní vložka se sondami.

ibg nabízí sérii rotačních hlav eddyscan. Tyto byly speciálně navrženy pro odpovídající aplikace v automobilovém průmyslu: eddyscan H sloužící pro zkoušení vnějších průměrů cylindrických dílů je nabízen pro díly s průměrem od 63 mm v dvoukanálové nebo čtyřkanálové variantě. V čtyřkanálové verzi – tj. 4 sondy integrované v jedné vnitřní vložce mohou dosáhnout až do 800 mm/sec.

 H10 (H15)H25 (H30)H63 (H70)
Průměr dílu (max)10 mm (15 mm)*25 mm (30 mm)*63 mm (70 mm)*
Počet kanálů8000 / min8000 / min5000 / min
Počet pulzů1 / ot1 / ot1 / ot
Výkon motoru0,09 kW0,18 kW0,37 kW
Napětí motoru230V / 400V
třífázový proud
230V / 400V
třífázový proud
230V / 400V
třífázový proud
 * s nitřním vedením (s vnějším vedením)eddyscan F s držákem sondy

eddyscan F nachází využití v jedno nebo dvoukanálovém zkoušení prasklin vnitřního průměru cylindrických otvorů nebo ložiskových kroužků. Ve speciálních případech můžeme testovat též kónické plochy. Průměry začínají na 3 mm a nemají žádnou horní hranici.

eddyscan C je navržen speciálně pro blok motoru. Samocentrovací sonda na kontrolu prasklin skenuje definované plochy na praskliny a póry.

Pro všechny rotační hlavy existují fixní disky pro uložení sond s různými průměry. Do těchto disků můžeme vložit jakékoliv sondy z široké škály IBG nabídky tak, abychom dosáhli nejlepšího výsledku.


eddyscan F s držákem sondyeddyscan H namontovaná na nastavitelné testovací lavici s vodícími rolnami


eddyscan H namontovaná na nastavitelné testovací lavici s vodícími rolnami

Testovací lavice je vítané nabízené příslušenství. Umožňuje vysokou preciznost nastavení rotační hlavy a rozdílných průměrů dílů. Posuvná lavice taktéž umožňuje jednoduchou manipulaci při údržbě zařízení a výměnu disku za jiný rozměr.